تبلیغات
در حاشیه - آمریكا افشاكنندگان جنایات جنگی را به اعدام محكوم می‌كند
در حاشیه

آمریكا افشاكنندگان جنایات جنگی را به اعدام محكوم می‌كند

پنجشنبه 15 مهر 1389

 

یك پایگاه خبری و تحلیلی آمریكایی با اشاره به درخواست اعدام سناتور میشیگان برای افشای جنایات جنگی ارتش آمریكا در افغانستان نسبت به در نظر گرفتن حكم اعدام برای این دسته از محققان ابراز نگرانی كرد.

گرداب- به گزارش فارس، پایگاه خبری "گلوبال ریسرچ" (Global Research) در مقاله‌ای به قلم "پاول كریگ رابرتز" (Craig Roberts Paul) نویسنده و تحلیلگر مسائل سیاسی و اقتصادی نوشت: بله من می‌دانم. بسیاری از خوانندگان سریعا مرا آگاه كردند، در غرب دیگر هیچ اخلاقیاتی وجود ندارد اما با این وجود چیزهای بدتری هم وجود دارد.

هنوز امیدوارم كه به من اجازه داده شود نكته‌ای را ثابت كنم، اجازه داده شود بدانم كه ایالات متحده دو بمب هسته‌ای بر روی دو شهر ژاپن در "هیروشیما" و "ناكازاكی" فرو ریخته است و به همراه بریتانیای كبیر "درسدن" و بسیاری از شهرهای دیگر آلمان را نیز تخریب كرد و طبق برخی شواهد تاریخی به جای حمله به ارتش آلمان شهروندان آلمان را قتل و عام كرد.

وی در ادامه می‌نویسد: ژنرال "شرایدن" و ژنرال "شرمن" علیه سرخ پوستان آمریكایی مرتكب نسل‌كشی شدند، همان سیاست‌هایی كه باعث شده است رژیم صهیونیستی مرتكب نسل كشی در فلسطین شود. سیاست‌هایی كه یك مقام رسمی رژیم صهیونیستی آن را با سیاست‌های نسل كشی قرن نوزدهم آمریكا علیه سرخپوست‌ها مقایسه كرده است و همان سیاست‌هایی كه ایالات متحده را در اوایل قرن 21 مجاب به حمله به عراق و افغانستان كرد و تعداد بی شماری از غیر نظامیان را كشت.

وی تصریح می‌كند: "تونی بلر" نخست وزیر سابق انگلیس ارتش انگلیس را به كمك ایالات متحده فرستاد همان كاری كه بسیاری از كشورهای ناتو انجام دادند كشورهایی كه خودشان را مرتكب جنایات بسیار در سرزمینی دیدند كه هیچ نوع منافع ملی در آنجا نداشتند اما به خاطر آمریكا این كار را كردند.

مجازات اعدام برای افشاكنندگان جنایات جنگی آمریكا
این جزئیات را فقط به عنوان مثال گفتم وگرنه لیستی از این اقدامات را می‌توانم پشت سر هم ردیف كنم. علیرغم این لیست بلند بالای وحشتناك، از هم گسیختگی‌های اخلاقی در غرب به جاهای باریكی رسیده است. اكنون ایالات متحده زندانی‌ها را به طور عادی شكنجه می‌كند و سخت‌گیری‌های غیر قانونی را برخلاف حقوق بین‌المللی مرتكب می‌شود.

این تحلیلگر با اشاره به سقوط گسترده اخلاقی غرب اضافه می‌كند: یك نظرسنجی كه اخیرا صورت گرفته نشان می‌دهد كه درصد آمریكایی‌هایی كه شكنجه را تایید می‌كنند افزایش یافته است. آمار آن خیلی بالا است و گرچه هنوز به اكثریت نرسیده است اما به نظر می‌رسد كه این مسئله در حال نزدیك شدن به یك تراژدی است، سربازان آمریكایی هم از پوشش جنگ استفاده می‌كنند تا مردم عادی را بكشند. اخیرا نیروهای آمریكایی بعد از كشتن افغان‌ها اسكلت انگشتان و كاسه سر آن‌ها را برای سرگرمی جمع آوری می‌كنند و از آن‌ها كلكسیون می‌سازند!!

این افشاگری‌ها توسط پروفسور "برادلی مانینگ" كه هزران مایل سربازان آمریكایی را با هلی‌كوپتر كنترل می‌كرده صورت گرفته است. مانینگ به خاطر اینكه دولت آمریكا و ارتش وجدان اخلاقی خود را لگدمال كرده‌اند و به خاطر گزارشی كه از این اقدامات به مردم آمریكا ارائه كرد، بازداشت و زندانی شد.

"مایك روجرز" كه یك جمهوری‌خواه از ایالات میشیگان و عضو كمیته ضد ترور دولت است مسئول محاكمه مانینگ شد. طبق گزارش روجرز، مانینگ به خیانت محكوم شد. به عبارت دیگر طبق قانون اساسی او به آمریكا خیانت كرده است.
روجرز جمهوری‌خواه گفته است كه جنگ‌های آمریكا به خاطر همین فرهنگ فاش‌سازی و افشاگری تحلیل رفته است و این مشكل رو به رشد و جدی را می‌توان با اعدام مانینگ متوقف كرد.

این نویسنده آمریكایی می‌افزاید: اگر روجرز نماینده ایالت میشیگان است ما دیگر به این ایالت نیازی نداریم! دولت ایالات متحده سرچشمه گستاخی امپریالیستی است و معتقد نیست هر اقدامی كه مرتكب می‌شود پست و فرومایه باشد و به هیچ وجه نمی‌تواند جنایت جنگی باشد. یك میلیون عراقی كشته شدند، یك كشور ویرانه شد و چهار میلیون عراقی بی‌خانمان شدند، این‌ها همه عادلانه بوده است چرا كه ابرقدرت آمریكا مورد تهدید قرار گرفته است و باید خودش را از تسلیحات كشتار جمعی كه هیچ‌گاه كشف نشد، محافظت كند.

وی ادامه می‌دهد: دولت خوب می‌دانست كه به این خاطر در عراق نیست، پس تسلیحات كشتار جمعی عراق هیچ تهدیدی برای آمریكا نیست چون چنین چیزی اصلا وجود ندارد.

این نویسنده با بیان اینكه آمریكا قوانینی را كه خودش وضع كرده است را هم رعایت نمی‌كند، می‌نویسد: وقتی دیگر كشورها تلاش می‌كنند قوانین بین‌المللی را كه آمریكا برای محاكمه آلمانی‌های شكست خورده در جنگ جهانی دوم وضع كرده بود، اجرا كنند دولت آمریكا سخت تلاش كرد تا جلوی این تلاش‌ها را بگیرد. یك سال پیش در 8 اكتبر سنای اسپانیا از آمریكا حمایت كرد و یك سری قوانین را محدود كرد تا به جنگ مشروعیت ببخشد و جنایات جنگی بوش، بلر، اوباما و گوردون براون را مخفی كند.

غرب و رژیم صهیونیستی و این داستان‌های دهشتناك عمری 60 ساله دارند. علاوه بر آن اگر شما هر یك از آن‌ها را خطاب قرار دهید شما یك ضد یهودی قلمداد می‌شوید اما من آن‌ها را خطاب قرار می‌دهم تا اثبات كنم كه من ضد آمریكایی، ضد یهودی یا ضد ناتو نیستم بلكه به طور ساده فقط با جنایات جنگی آن‌ها مخالف هستم. این مسئله متمایز از گزارش "گلدستون" كه گزارشی پیرامون جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در نوار غزه بود، است.

گلدستون به خاطر تلاش‌هایش به یك یهودی از خود متنفر، متهم شد و كنگره آمریكا تحت فشار لابی صهیونیستی گزارش گلدستون را نادیده گرفت.
همان‌طور كه مقامات رژیم صهیونیستی گفتند ما در مورد فلسطین همان كارهایی را كردیم كه آمریكا علیه سرخپوست‌ها كرده بود.

وی در ادامه مقاله خود می‌نویسد: ارتش رژیم صهیونیستی از سربازان زن فقط جلوی دوربین‌های ویدئویی استفاده می‌كند اما فلسطینی‌ها توسط مسلسل‌هایی كه از راه دور و از داخل برج‌ها كنترل می‌شوند، كشته می‌شدند، فلسطینی‌هایی كه فقط برای محافظت از زمین‌هایشان كه 1500 متر بیشتر طول ندارد و با حصار پرچین شده است، آمده بودند. در فیلم‌های ویدئویی هیچ نشانه‌ای وجود ندارد كه زنان اسرائیلی برای جوانان و افراد مسنی كه برای محافظت از زمین‌هایشان آمده بودند با سلاح مزاحمت ایجاد كرده‌اند.

تراژدی سقوط اخلاق در آمریكا
وی در ادامه مقاله خود كه پایگاه خبری گلوبال ریسرچ آن را منتشر كرده است، می‌نویسد: افسوس كه سقوط اخلاقیات در غرب بسیار گسترده است. در بعضی از مسابقات ورزشی رویكرد "برد به هر قیمتی" كه طی آن برای برد، ستاره‌های تیم مقابل را زخمی و مصدوم و از میدان خارج می‌كنند، استفاده می‌شود تا با آن تیم مقابله كنند. بگذارید برای بررسی این مسئله نگاهی به مسابقات فرمول 1 بیندازیم، جایی كه سرعت 200 مایل بر ساعت یك سرعت عادی تلقی می‌شود.
پیش از سال 1988 یعنی 22 سال پیش، یك راننده فرمول به خاطر اشتباه در شرایط خطرناكی قرار گرفت اما قهرمان جهان جك استوارت جان راننده را در حین مسابقه نجات داد.

اما نسبت به سال 1988 همه چیز تغییر كرده است. آیرتون سنا یكی از رانندگان طراز اول به یك راننده دیگر به نام آلاین پروست برخورد كرد و او را از پیست خارج كرد و او را با سرعت 190 مایل بر ساعت به دیواره پیست كوباند. طبق گزارش هفته نامه اتومبیل‌رانی در آگوست 2010 چنین حركتی تاكنون سابقه نداشته است. مقامات مسابقات، آیرتون سنا را جریمه نكردند و این عامل یك تغییر رویه در مسابقات ایجاد كرد و آنچه كه استرلینگ ماس راننده مشهور فرمول آن را "رانندگی كثیف" نامیده است تبدیل به یك رویه شد.

نایجل ریبوك در هفته نامه اتومبیل‌رانی طی گزارشی می‌نویسد كه در مسابقات قهرمانی جهان در سال 1996 دامون هیل گفته است كه تاكتیك "برد به هر قیمتی" كه توسط سنا اتخاذ شده بود سرآغاز تغییرات اساسی در اخلاق ورزشی بود و رانندگان شروع كردند به استفاده از چنین تاكتیك‌هایی.

دامون هیل می‌گوید: دیدگاهی كه پدر وی و افرادی مثل او به كار می‌برند سریعا باید كنار گذاشته شود چون او معتقد است كه هیچ جریمه‌ای برای كسی كه سعی می‌كند شما را حذف كند تا برنده شود نمی‌توان در نظر گرفت.
در اوضاع و احوال اخلاقیات امروز غرب كوباندن یك راننده با استعداد با سرعت 200 مایل بر ساعت به دیوار پیست فقط قسمتی از نقشه برد است.

هفته‌نامه اتومبیل‌رانی در گزارشی می‌نویسد: مایكل شوماخر متولد 1969 و دارنده 7 عنوان قهرمانی رالی در اول آگوست در مسابقات "گرند پریكس مجارستان" برای اینكه از روبینز باریچلو هم تیمی سابق خود در تیم فراری جلو بزند او را به دیواره پیست كوباند. در برابر حركتی كه به نوعی قتل عمد محسوب می‌شود شوماخر گفت كه این "فرمول یك" است همه می‌دانند كه من به هیچ قیمتی از آن نمی‌گذرم.

وی در ادامه اضافه می‌كند: پلیس آمریكا تغییر شكل داده است و بعضی آمریكایی‌ها به طور ساده لوحانه‌ای حقوق و نظم آن‌ها را باور كردند. پلیس آمریكا رویكرد نظامی گرایانه‌ای را برای مبارزه با افراط گرایان و تروریست‌ها اتخاذ كرده است.
پلیس به بچه‌های 6 ساله دستبند آهنی می‌زند و آن‌ها را به زندان می‌اندازد كه نمونه‌های آن در اینترنت زیاد است.
هر كسی می‌تواند در سایت گوگل هزاران نمونه از این مورد را مشاهده كند.

یكی از صدها نمونه آن در یكی دو سال اخیر و اقدامات وحشیانه پلیس علیه شهروندان شكستن بینی یك پیرمرد 84 ساله است كه به بكسل شدن ماشینش توسط پلیس اعتراض می‌كرد. پلیس این پیرمرد را زیر مشت و لگد می‌گیرد و دماغش را می‌شكند. واحد پلیس اورلاندوی فلوریدا در توجیه این اقدام گفت كه پیرمرد پلیس را تهدید به مرگ كرده است چون‌كه پیرمرد مشت‌هایش را گره كرده بود!

وی در انتهای مقاله می‌نویسد: آمریكایی‌ها اولین كسانی هستند كه مستقیما به جهنم می‌روند در حالی كه آن‌ها فكر می‌كنند تفكرشان جهانی است. آمریكایی‌ها اسرائیلی‌ها را به عنوان مردم برگزیده خدا می‌دانند. آمریكایی‌ها خودشان را مردم ضروری بر روی كره زمین می‌دانند.


BHW
پنجشنبه 31 فروردین 1396 12:39 ق.ظ
After exploring a handful of the blog articles on your website,
I really like your way of writing a blog. I book marked it to my bookmark webpage list and will be checking back in the near future.
Please check out my web site too and tell me what you think.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


فهرست وبلاگ
آرشیو
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
جستجو